Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Wałcz

Zachodniopomorskie

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda jak i okres roku nie jest barierą do prowadzenia swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli wprowadzić na lód i rozwijanie swojego zainteresowaniu.

Wędkarski Chojna

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz popularniejsze. Jeżeli chcemy dobrać do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim stylem i parametrami od tych, dawanych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie istnieć niezmiernie mniejsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Przecież w wywierconym w lodzie otworze że będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede każdym krótsze od standardowych. Wynika więc z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej zdejmowania na droga, jak dzieje się to latem. Musi być jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb tkwiących w zbiorniku. Dużym istnieje jeszcze jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest traktowanie zimą żyłek kolorowych – stosowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem podobnym do codziennego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Chojna

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, uczyniona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające pasja i holowanie ryby. Zimowe błystki dają się przede każdym wielkimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, aby w porządku ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki pokrywa się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, brane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą stosowane są zarówno przynęty jak i zanęty o dobrym, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest wiele cieńsza niż w sezonie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za małe pieniądze może istnieć się naszym przyszłym hobby na mroźne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Chojna

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments