W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

Prasówki

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była często przeprowadzana podczas leczenia kanałowego. Na dzień dzisiejszy zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest obowiązkowe do przeprowadzenia endodoncji. W momencie gdy nerw zakażony jest źródłem bólu, stomatolog otwiera komorę zęba oraz przeprowadza dewitalizację, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory powoduje ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, żeby pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W przypadku, kiedy nerw naszego zęba jest już martwy, zatrucie jednakże nie musi być przeprowadzone.

Dewitalizacja jest procedurą, którą przeprowadza się przy oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent wciąż odczuwa ból. Jeśli znieczulenie nie przynosi należytych wyników do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie można również przeprowadzić, kiedy pacjent obawia się zwykłego znieczulenia. Bardzo często wybiera się tą metodę zniwelowania bólu u małych dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba stosowany jest paraformaldehyd. To substancja toksyczna i jest ona przyjazna dla ludzkiego organizmu. W przypadku prawidłowo przeprowadzonego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na pozostałe części ciała. Jednakże w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych oraz mózgu. Zwłaszcza niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutką wypadnie z wnętrza zęba oraz przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments