Stymulacja bazalna Andreasa Fröhlicha

Terapia bazalna Dobrzany

Zachodniopomorskie

Edukacja postaci z dużą niepełnosprawnością sprzężoną do modna była kwestią marginalizowaną. W obecnych latach można zaobserwować korzystne zamiany w obecnym regionie. Powstaje jeszcze wiele nowych Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych i szkół, które cierpią na potrzeby rozwojowe tej grupy dzieci i młodzieży dzięki odpowiednio dobranej ofercie terapeutycznej, edukacyjnej, rehabilitacyjnej i opiekuńczej także dobrej infrastrukturze.

Terapia bazalna Lipiany

 

Część uczniów z inicjatyw zdrowotnych nie może dochodzić obowiązku szkolnego na placu placówki oświatowej. Wówczas podopieczny objęty jest nauczaniem indywidualnym produkowanym w budynku rodzinnym. Wśród uczniów realizujących obowiązek szkolny poza metodą są dzieci wymagające stosowania metod medycznych, tj. dializowane, korzystające zwykle bądź czasowo z respiratora lub/i mienia medycznego z zastosowaniem sondy, oddychające za pomocą rurki tracheostomijnej i chcące regularnego oczyszczania dróg oddechowych, a również inni hospitalizowani pacjenci.

 


Adresaci stymulacji bazalnej

Samą z form terapii postaci z dużą niepełnosprawnością intelektualną, których rozwój fizyczny nie przekroczył piątego miesiąca wieku rozwojowego a poznawczy – dwunastego, jest stymulacja bazalna – koncept pedagogiczny przygotowany przez prof. Andreasa Fröhlicha. Metoda stymulacji bazalnej stosowana jest zarówno w działalności z dziećmi i młodzieżą dotkniętą wadą będącą efektem czynników prenatalnych i okołoporodowych, kiedy oraz z głowami odpowiedzialnymi, które wskutek wypadku uległy ciężkim uszkodzeniom neurologicznym, a również w terapii chorób neurodegeneracyjnych też do prowadzenia głowom w stopniu terminalnym.
Jak wykorzystać stymulację bazalną w nauczaniu indywidualnym?

zobacz również czy anemia sierpowata jest uleczalna

Osoba z dużą niepełnosprawnością sprzężoną ukazuje się przez ciało, całym sobą. Brak mienia swego ciała, do jakiego powoduje już sześciogodzinne całkowite unieruchomienie wprowadza zatrudnionego w okres na obrzeżu wypoczynku i uważania, w jakim samoświadomość i świadomość tego, co go zawiera, stopniowo zanika. Istnienie w takim stanie może trwać się codziennością postaci z odpowiednimi uszkodzeniami neurologicznymi, natomiast w produkcie jechać do nieruchomości i apatii. Terapia bazalna uczestniczy w doborze prawidłowej pozycji do energie i spokoju, umożliwia zorganizowanie aktywności swej dziecka poprzez poszukiwanie możliwych budów i wskazanie właściwych materiałów, wspiera podopiecznego w zasięgu realizacji podstawowych funkcje pielęgnacyjnych, modeluje sposób przyjemności i powoduje na rozwój komunikacyjny i poznawczy dziecka.
Terapia bazalna a regulacja oddechu

Tym, co w terapii bazalnej przynosi uczniowi najwięcej korzyści, jest stymulacja somatyczna – zrytualizowana stymulacja dotykowa ciała i/lub twarzy, która przez stały, przewidywalny schemat zapewnia podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, wysyłając do zmniejszenia napięcia mięśniowego, relaksacji i regulacji oddechu. Toż bardzo ważna strefa, zważywszy na często będącą u dzieci skoliozę wysyłającą do trudności oddechowych.

Źródło artykułu: Stymulacja bazalna Andreasa Fröhlicha

 

Terapia bazalna Lipiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments