Służby specjalne

Służby specjalne Gryfino gdzie obejrzeć ?

Zachodniopomorskie

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny a raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie pozostaje nie do celu wyjaśnione, istnieje obecne konkretne bo rozwiązanie akcje jest niepowtarzalne i wprowadza się samo przez się. Zaczątkiem akcji a raczej dostępem do ostatniej specyficznej opowieści o ponad bardziej specyficznym świecie jest doświadczenie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu odnosi się toż z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej chwile były wygodne i „daleko mogły”.

Służby specjalne Trzebiatów gdzie obejrzeć ?

Po tym zjawisku zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna osoba do działań specjalnych, produkowanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków jest mało na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, jak tenże także drugi ma predyspozycje, ale nie do celu wiadomo po co i dlaczego wszystka z tych osób przyjmuje się nabyć w ostatnim związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo niepełny i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A oczywiście trafia tam podporucznik wyrzucona z ABW – w niniejszej sztuce Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, ubrana w dresy i kurtkę za wielką o 2 rozmiary a wszystko to wyjątkowo wcale jej pasujące. Poza niej przekonany zostaje wracający z prac w Afganistanie kapitan, jaki posiada przejawy dużej wrażliwości, emocje i zapale do ojcostwa oraz genialny ze własnymi hasłami Janusz Chabior w ziemi byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie trzymający w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Trzebiatów gdzie obejrzeć ?

Ich rzecz to przeważnie likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak aby nikt o jak nie wiedział czy raczej rozumiał wtedy co stanowi wiedzieć, a wszystko w tle najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z kraju.

Film zrobiony jest jak wtedy u Vegi w niepowtarzalny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze miejsc służb profesjonalnych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby działać zwitek bezsensownych słów, niedopasowanych do całego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z dobrą precyzją przedstawiając i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na ekranie w sytuacji przypisów dość często, miejmy szansę nie za często.

Służby specjalne Trzebiatów gdzie obejrzeć ?

Mimo zwracało się znanego z jednego początku motywu przewodniego obrazu toż nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa wyróżniają się na ważny plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, a przy obecnym są pełni sprzeczności tak dużych jak tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, są wciąż na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz potem kogoś pokroić na etapy, wrabiając w obecne Najwyższym ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Trzebiatów gdzie obejrzeć ?

Jednak w ostatnim całym to, co podobać pewno się szczególnie to „energia” i realność postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami pewno się tak robić zaraz potem uważamy ich dodatkowe oblicze a raczej kolejne ponieważ są ich bezpośrednio więcej niż dwa. Dlatego te mimo wszystko zaczynamy być sympatię do tych osób. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Choć na pozór ludzie są silni, odważni i zdrowi jak skała, w sposobie to oczywiści ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości innej osoby. Strony są wielowymiarowe oraz tym mamią, interesują i przynoszą że dąży się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak rzeczywiście nie wiedzą dla kogo pracowali i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a chcą odejść. Tylko z obecnej metody nie posiada obecnie odwrotu.

Więc co można zapomnieć Vedze zatem na pewno zbyt trudne a nie do celu wyjaśnione intrygi, a raczej ich przyczynie. Kto, dla kogo, za co także po co, wszystko dzieje się tam już bez trosk o szczególiki i chwytanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest cel do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a najlepiej nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest tak zawrotne, że właściwie że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo raczej nie ma zbytniego znaczenia byle było po sprawie również mocna było łatwo i doskonale odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie można jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, wyjątkowa i ciekawa fabuła, dramaty przedstawione w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru i dystansu.

Służby specjalne Trzebiatów gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments