Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank online pl

Poradnik Klienta

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które posiada wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po obejrzeniu tego obrazu chce się widzieć go jeszcze za jakimś razem, gdy tylko nadarza się okazja. Istnieją tacy, co zapewniają, że nie da się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga a do ostatniego przedstawić jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że ważna policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank cały film lektor pl youtube

Film Franka Darabonta chodzi do ostatnich działań. Reżyserowi udało się oderwać od czasu grozy oraz elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu przedsięwzięcie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z przeszłością. Widzimy człowieka, który rywalizuje o wolność, o prawdę i sprawiedliwość. Ta ta jest tłamszona, a kiedy jednak zwycięża.

Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank

Film opowiada o młodym bankowcu Andym Dufresne, który traci swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy miał wszystko, o czym mógł marzyć młody mężczyzna. Proces jest silny, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Programie w nim pilnują sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje coraz wyższych oszustw i występków. Trzymanie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady trwające w więzieniu, a co najistotniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy przyjaźni się z czarnoskórym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank kończy się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co było nieprzewidywalne, a co wyraża swoje piętno na szlachetnych i w niezwykły sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która została w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza czas w świecie zdeprawowanym i starym.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim bycie pozostaje jeszcze, kiedy inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu bycia za kratami. Łączy się z ostatnim stanem rzeczy, lecz nie podaje się zniszczyć. Na wyniku filmu jego pokora została wynagrodzona. Film jest monologi głównych bohaterów, jakie nie mówią tego co uważamy na ekranie, ale jakby żyją własnym mieszkaniem i kupią wprowadzić w dusze bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments