Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Pożyczki pod zastaw mieszkania Mieszkowice bez bik

Zachodniopomorskie

Banki deklarują, że wiele przychylniej dochodzą do pracowników w oparciu o umowę o dzieło niż dotychczas parę lat temu. Pomimo to starający się o kredyt hipoteczny muszą zawierać się z bardziej niebezpieczną procedurą niż w sukcesu umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Golczewo bez bik

Umowa o dzieło na pewne wpisała się w rejon rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę metodę współpracy, żeby nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online
Lombard online

Wykazują się do niej też sami pracownicy – są to przede każdym mieszkańcy wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w części idealni mężczyźni w oczach banku, jeżeli chodzi o wysokość dochodów. Są wówczas duże perspektywy na danie kredytu hipotecznego. Z nowej strony, z przyczyny na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują innego rodzaju obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod opiekę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie elementy, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty i historię kredytową. Przed zawarciem karty kredytowej zapyta nas same o staż na platformie umowy o działanie. Najczęściej przedstawia się o minimum roku, niektóre firmy wymagają stażu jedynie półrocznego, inne i aż dwuletniego. Dłuższy czas uzyskiwania dochodów to pierwsza różnica między podejściem banków do umowy o rolę również o działanie.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne sprzedaje się podejście do luk w uzyskiwaniu zatrudnienia – zazwyczaj nie powinno ich żyć w zespole, zagraża to bowiem regularnym płatnościom ze strony klienta; bankom zależy przede całym nie tyle na danym przychodzie, co na stabilizacji w jego podejmowaniu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Miejmy też, że technologii w pewnych bankach pozwalają na zawarcie w procesie starania się o kredyt hipoteczny ograniczonej ilości zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w sukcesu tzw. freelancingu może zaprezentować się dość kłopotliwe.

Wielkim problemem prawdopodobnie być zaś udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o dzieło podpisywane są co miesiąc – na różne kwoty, niejednokrotnie z nowymi firmami, trudno więc prognozować, gdy będą robiły przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością te przydatne jest pismo od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z przyczyny na pełniejszą sumę podmiotów – może być otwarte.

Pod opiekę weźmy i to, że banki w przeróżny rodzaj wyznaczają zysk netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co oznacza, że analizowana kwota będzie grubsza niż podawała na to wysokość naszego wynagrodzenia.

Określa się, że około 1/3 ludzi chodzących Polaków osiąga zyski z tytułu umowy o działanie i zlecenia. To absolutne, że banki muszą zacząć się na świeży człowiek klienta – nie działającego na umowę o pracę, ale mogącego pochwalić się dość wysokimi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje wydają się iść im na rękę. Nie zazwyczaj musimy to rezygnować z marzeń o swym „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments