Rodzaje myjni samochodowych.

Myjnia samochodowa Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

Myjnie samochodowe kwalifikują się na kilka rodzajów. Zaś wtedy od nas zależy z której skorzystamy. Wszystka z nich ma bowiem swoje zalety oraz zalety.

Myjnia samochodowa Dębno

Najpopularniejszą i najtańszą myjnią jest rzeczywiście zwana bezdotykowa. Zasada funkcjonowania takiej łazienki stanowi szczególnie praktyczna.

myjnia samochodowa allegro
myjnia samochodowa allegro

Samochód myjemy bezdotykowo, przy pomocy strumienia wody pod sporym ciśnieniem, dzięki czemu nie mamy fizycznego kontaktu z karoserią. Zanim weźmiemy się do czyszczenia, możemy wybierać pomiędzy różnymi programami.

Zobacz również pożyczki gotówkowe bez bik

Przeważnie stanowi wówczas na dowód płukanie, woskowanie czy mycie płynem czyszczącym. Ich najpełniejszą zaletą jest cena. Często minuta mycia samochodu kosztuje tutaj dosłownie złotówkę.

Z nas chce, w jakim czasie uda nam się dokonać umycia całego pojazdu. Myjnie bezdotykowe pamiętają te jednak swoje właściwości. Nie przechodzą one w porządku funkcji suszenia samochodu, co oznacza, że zimą, pojazd umyty pod taką myjnią może zastąpić się w sopel lodu. Bardzo wygodna jest też myjnia automatyczna. Tutaj po prostu płacimy za wykonanie określonej usługi, a wtedy wjeżdżamy pojazdem do bardzo zaprojektowanego tunelu, gdzie szczotki i natryski już za nas wykonują wszelką pracę.

Zaletą tego modelu łazienki stanowi więc, że często szczotki nie wchodzą do różnych zakamarków lub nie potrafią dokładnie wyczyścić ciężkiego brudu. Oprócz ta technika mycia auta jest inwazyjna, co może skutkować tym, że karoseria naszego auta że stać delikatnie zarysowana. Myjnia automatyczna jest też cenniejsza niż myjnia bezdotykowa.

Możliwość jest też myjnia ręczna, gdzie wszelkie procesy mycia wykonane są osobiście przez człowieka myjni. Takie myjnie zwłaszcza w prywatnej ofercie są wiele usług, rozpocząwszy od codziennego mycia, które nierzadko jest dostępne, ale dokładne, przygotowawszy na prawdziwym myciu, woskowaniu, perfumowaniu, myciu felg oraz tapicerki. Najczęściej pracownicy tego modelu myjni posiadają szczotki, które zostały stworzone z naturalnego włosia, co daje nie zarysować karoserii a nie pozostawić żadnych widocznych znaków na umytym samochodzie.

Szczególnie dobrze jest wziąć z ostatniego modelu myjni choć raz w zimie, kiedy to jest konieczność wypłukania soli, która stanowi niestety powszechnie rozsypywana po drogach podczas deszczów i mrozów.

Ostatecznie do wyboru pamiętamy również myjnię parową. Tutaj do mycia samochodu stosowana jest nudna para pod znacznie szerokim ciśnieniem. W oddzieleniu od wodnej myjni bezdotykowej para dotrze wszędzie a oczywiście wyczyści wszystkie zakamarki. Kolejnym bardzo istotnym atutem stanowi więc, że za pomocą suchej pary możemy też wyczyścić silnik, gdyż para nie uszkodzi elementów elektrycznych. W tej myjni uzyskamy to najwyższą dokładność w terenie mycia. Niestety będziemy musieli za nią jeszcze stosunkowo więcej zapłacić.

Jak zatem widać, na badanie, z której myjni skorzystać, można przyjąć tylko, że stanowi wówczas związane od naszych potrzeb. Lub bardziej zależy nam na cenie, albo same chcemy dokładnie umyć swój samochód? Ważniejszy stanowi gwoli nas wszystek widok pojazdu, albo te chcemy wyprać otrzymujące się w środku dywaniki.

Źródło artykułu Rodzaje myjni samochodowych

 

Myjnia samochodowa Dębno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments