Jak długo powinien trwać idealny seks?

Erotyka Prasówki

Czy są określone ramy czasowe w których mamy pewnośc że seks był idealny i usatysfakcjonował oboje partnerów? O tym w dzisiejszym artykule.

Jak długo powinien trwać idealny seks?

 

Jak długo powinienem wytrzymać nie dochodząc podczas penetracji, by ona się mną nie znudziła albo nie pomyślała, że za szybko strzelam? W dzisiejszym artykule znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Ile powinien trwać idealny seks? Jedni twierdzą, że wystarcza 10 minut, inni zaś, że dwugodzinny maraton to jest to. Jak zapewne się domyślacie nie ma idealnego czasu trwania współżycia. Długość naszego seksu zależy od wielu czynników  takich, jak stopień podniecenia, stan zdrowia, samopoczucie partnerów czy stopień zmęczenia. Tak więc możemy określić tylko umowne granice długości seksu.

Długość trwania miłosnych igraszek to jeden z mitów dotyczących sfery erotycznej naszego życia. Okazuje się, że wiele osób twierdzi, że seks powinien trwać jak najdłużej, bo tylko wtedy da pełnię satysfakcji obojgu partnerów. To jest niestety jedno z wielu błędnych stwierdzeń, które wpływa na złą samoocenę kochanków i jest powodem depresji oraz frustracji. Badania ekspertów wskazują że długości rzeczywistych stosunków mają się jak pięść do oka w stosunku do wymagań jakie stawiają przed sobą pary chcąc przeżyć idealny seks.

Tak więc zajrzyjmy do raportu pod tytułem „Seksualność Polaków 2017”, którego autorem jest profesor Zbigniew Izdebski. Wynika z niego, że średnia długość zbliżenia od wprowadzenia członka do pochwy, aż do wytrysku wynosi około czternastu minut, a całkowita długość seksu wraz z grą wstępną około pół godziny. Wynik polskich par jest czymś, czym możemy się pochwalić na tle kochanków innych narodowości. W USA średni stosunek trwa około 7 minut, a wraz z grą wstępną około dwunastu minut. To jest i tak długi czas w stosunku do badań seksuologów, które wykazują, iż średni czas stymulacji członka, aż do wytrysku to 5 minut. Zależny on jest jednak od tego, jaki jest stopień podniecenia i jaki czas minął od poprzedniego zbliżenia.

Nie istnieją więc sztywne granice mówiące o tym kiedy stosunek jest za krótki, a kiedy za długi. Nie ma czasu, który by określał, że seks będzie satysfakcjonujący. Przedziały czasu są bardzo orientacyjne, ale nie dają one gwarancji udanego stosunku. Naukowcy z Penn State University przeprowadzili wywiady z pięćdziesięcioma członkami Towarzystwa Terapi Seksualnej. Byli to psycholodzy, seksuolodzy, fizjoterapeuci i terapeuci rodzinni. Na podstawie tych rozmów określili oni jaki czas stosunku jest wystarczający, pożądany, zbyt krótki i zbyt długi. O to wyniki tej ankiety:

Zaspokojenie potrzeb partnerów daje seks o długości trzech do siedmiu minut.
Najwięcej przyjemności daje stosunek trwający siedem do trzynastu minut.
Zbyt krótki seks to ten, który trwa do dwóch minut.
Za zbyt długi stosunek i zbyt męczący uznano ten, który trwa dziesięć minut do pół godziny.

Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments