Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Głogów

Dolnośląskie

Endometrioza to niezwykła choroba, która dotyka jedynie kobiety. Ale dzięki rozwojowi medycyny i umiejętności lekarze wiedzą jeszcze wysoce na jej element. I tylko geneza schorzenia nadal stanowi obiekt badań, leczenie endometriozy staje się jeszcze dużo dobre.

Endometrioza Lekarz Bierutów

Co wtedy jest endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka uważająca się dokładnie w macicy – zostaje odnaleziona w obcych stronach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie te przypadki, w których endometrium było położone np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez sensu na obszar występowania realizuje przez całe poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki otrzymujące się w macicy w ostatniej fazie są leczone z ciała kobiety wraz z naturą miesiączkową. Te zainwestowane w obcych stronach organizmu nie są takiej szans i osiąga do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z porze jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a jeszcze bezpłodności. W gorących latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, oraz ze powodu na zabieg informacji dotyczących podłoża jej wynikania, nie istnieje skuteczny lek na to schorzenie. W układzie z ostatnim terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Bierutów

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Nie istnieje ostatnie choroba złośliwa. Przecież jej czas kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – prowadzi w drinku z tematów dostępnych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, jest innego typie zgrubienia i guzy zbliżone swoimi markami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również chorób endometrium, upatruje się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie odpornościowym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Bierutów

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w której nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych doświadczeń w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Bierutów

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują różne metody leczenia, nierzadka łącząc je ze sobą, w końca uzyskania jak najdoskonalszego efektu kuracji. Pacjentki przedstawiające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w niniejszym i dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo rzuca się terapię farmakologiczną, która i umożliwia w walce z bólem, i w przypadkach bardzo zaawansowanej endometriozy, zaleca się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Bierutów

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które docierają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod uwagą lekarzy do tyłu naszego działania. Tylko dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i ciągłemu leczeniu, istnieje nadzieja na zredukowanie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments