podatek

Doradztwo podatkowe Połczyn-Zdrój

Zachodniopomorskie

Oto drugi z linii artykułów dotyczących kolei w polskim prawie w 2019 roku. Prawnicy winni stanowić zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu dziedzin życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i wiedzy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Drawsko Pomorskie

Kolei w niemal w 2019 roku!

aasa dla biznesu
aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jakieś z najczęściej wykorzystywanych walut internetowych. Bawią się one szerokim zainteresowaniem. Że od stycznia 2019 roku zamieniły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że część kolei jest niebezpieczna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie już składanie corocznych informacji w Urzędzie Skarbowym. Już w centralnym roku spośród ostatniego uproszczenia ma skorzystać ponad 4 miliony polaków. Że dużo rzeczy będą młody firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli i zarządzanie firmy

Zmiany, które ujawniły się w uchwale o Krajowej Administracji Skarbowej, wprowadzają podstawowe zasady kontroli na legitymację. Znacznie łatwiej będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z drugiego roku mają przenieść swój skarb do zupełnie innego państwa, będą musiały zapłacić podatek o określi exit tax. Dla większości osób będzie on miał 19%. Dodatkowe koszty poniosą oraz osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zmieniły się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie wymagał spełnić kilka nowych obowiązków i zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym tematem w współczesnym faktu może objawić się skompletowanie i zapewnienie dokumentacji, która mieć musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe tworzyć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie wynosiła 225 zł. Wzrost kar związany jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary szanuje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż pojazdu będzie trochę opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Ciężko będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą więcej ci przedsiębiorcy, którzy będą wybierali sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe stawki ZUS

Składniki ZUS dla osób wykonywających kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o około 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie zatem raczej ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Ma zatem pomysł na moc świadczeń, które w roku bieżącym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Drawsko Pomorskie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments