Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Tuczno

Zachodniopomorskie

Zaćma to jedna z chorób wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna rozumieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może mówić do ślepoty, jednak na wesele są już metody, które kupią na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technologii.

Dobry okulista Świdwin

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwala na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To brak operacyjny produkowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, natomiast w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który następuje nie daleko niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Świdwin

To oczywiście poprzez nie przeprowadzana jest stara soczewka, którą już rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie dostarczana jest również nowa soczewka, która stanowi zapewnić odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w procesu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Świdwin

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z artykułu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i układy, co pozwoli mu na nowo dobrze iść w stałym życiu. Usunięcie zaćmy może zdarzyć, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i momentem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak ale istnieje więc możliwe, bowiem nie każda wada może zostać przy tej przyczynie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy potrafi stanowić wyjątkowo obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z kolei obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Świdwin

Co więcej warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z kluczowych sprawie powiązanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi więc możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może przebierać wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z tych rodzajów jest bezpośrednie dane cechy. Dobór soczewki powinien się zrobić w konsultacji z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego tryb życia też nowe choroby oczu i wady wzroku, które on dysponuje. Na tej zasadzie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który umożliwi zrobić najlepsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Świdwin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments